Хвороба на висоті. СОVID дістався до Евересту

На Еверест теж зміг потрапити коронавірус

Альпінізм на Евересті приносить Непалу приблизно 4 мільйони доларів в рік, країна вкрай залежна від цих доходів — і зараз вони під загрозою.

 

Пандемія не вщухає та дісталася до найвищої точки світу — Евересту. Гора була закрита більше року, сезон сходжень відкрився зовсім недавно. І одразу ж захворів один з альпіністів.

 

 

Усі без масок

 

Норвежець Ерленд Несс протягом шести днів погано себе почував в горах, поки для його евакуації не був викликаний вертоліт.

 

Спортсмена доставили в лікарню, де у нього виявили COVID-19. Повідомляється, що зараз Несс видужав і знаходиться у друзів в столиці Непалу Катманду.

 

Несс вважає, що міг заразитися в одному з традиційних чайних будиночків у долині Кхумбу в непальських Гімалаях. За його словами, майже ніхто на маршруті — ні альпіністи, ні місцеві жителі — не носить масок.

 

«Я дуже сподіваюся, що ніхто з інших не заразиться… високо в горах. Неможливо евакуювати людей за допомогою вертольота, коли вони знаходяться вище 8000 метрів. Дихати на такій висоті вже важко, тому будь-який спалах захворювання серед альпіністів становить серйозний ризик для здоров’я», ㅡ сказав Несс норвезькому мовнику NRK.

 

Хвороба на висоті. СОVID дістався до Евересту

EPA

 

 

Пізніше захворювання було також виявлене в одного з місцевих носіїв, що супроводжували групу норвежця. На початкових етапах сходження на Еверест деяких альпіністів замість провідників супроводжують шерпи — представники місцевої народності.

 

 

Удар по бізнесу

 

Для Непалу — це вкрай несприятлива ситуація. Країна вкрай залежна від доходів, які приносить альпінізм на Евересті — це приблизно 4 млн доларів на рік. Сезон сходжень, який не встиг початися, вже опинився під загрозою.

 

Для того щоб в’їхати в Непал, туристи мають надати негативний тест на коронавірус і зробити його за 72 години до поїздки. Однак в горах важко зрозуміти, чи є в людини коронавірусна хвороба, оскільки її симптоми схожі на висотну хворобу.

 

Хвороба на висоті. СОVID дістався до Евересту

Еверест — головне джерело доходу для Непалу // EPA

 

 

Зараз очікується, що вже восени Еверест відвідають сотні іноземних туристів.

 

 

 

Сильно б’є коронавірус зараз і по сусідній до Непалу Індії. Лікарні не спроможні прийняти всіх інфікованих, особи з гострою формою захворювання годинами не отримують допомогу і вмирають на руках у родичів.

 

Лікарі з лікарень Делі розповідають, що дехто приїжджає з власним балоном кисню, але це не рятує, бо всі місця, які передбачені для використання балонів, зайняті. У лікарнях кисню катастрофічно не вистачає.

 

За словами медиків, щоб допомогти максимальній кількості осіб, їм доводиться виписувати недолікованих пацієнтів, які мають лише перші ознаки одужання.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.