Хакерська атака на Colonial Pipeline: США повернули більшу частину викупу

Атака на Colonial Pipeline: США забрали у хакерів більшу частину викупу

Американські спецслужби відстежили кілька переказів і встановили, куди були переведені біткоїни.

США повернули більшу частину викупу у хакерської групи DarkSide, що атакувала трубопровід Colonial Pipeline. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту США у вівторок, 8 червня.

У травні в Colonial Pipeline заявили, що виплатили DarkSide близько 75 біткоїнів. Тепер же американським правоохоронцям вдалося вилучити 63,7 біткоїни викупу, які зараз оцінюються в $2,3 млн, пишуть у відомстві. Вони змогли відстежити кілька переказів і встановити, що приблизно 63,7 біткоїни були переведені на певну адресу, для якого у ФБР був «закритий ключ» — зразковий еквівалент пароля.

«Прямування за грошима залишається одним з найпростіших, але потужних інструментів, які у нас є. Виплата викупу — це паливо, яке приводить в рух двигун цифрового вимагання, і сьогоднішня заява демонструє, що США будуть використовувати всі доступні інструменти, щоб зробити ці атаки більш дорогими і менш прибутковими для злочинців», — сказала заступниця генпрокурора Ліза О. Монако.

Вона наголосила, що США продовжать націлюватися на всю екосистему програм-вимагачів, щоб припиняти і запобігати кібератаки.

Нагадаємо, 7 травня хакери атакували американську компанію Colonial Pipeline, яка управляє найбільшим в країні бензинопроводом. Через Colonial Pipeline поставляється близько 45% бензину і дизельного палива, які споживаються на східному узбережжі США.

Пізніше ЗМІ писали, що Colonial Pipeline заплатила хакерам мільйонний викуп. Кіберзлочинці зажадали і отримали 5 млн доларів в криптовалюті. В обмін вони надали компанії інструмент, що дозволяє відновити комп’ютерну мережу.

Кібератака на головний трубопровід США. Наслідки

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.