Громадян Литви закликали позбутися китайських смартфонів

Фото: kam.lt Національний центр кібербезпеки Міноборони Литви вивчив три китайських смартфони

Дослідження виявило чотири ключових ризики кібербезпеки для власників китайських смартфонів.

 

Міністерство оборони Литви рекомендувало споживачам країни уникати купівлі китайських мобільних телефонів, а також позбутися від куплених раніше. Про це повідомляється на сайті відомства.

 

Так, напередодні Національний центр кібербезпеки Міноборони Литви оприлюднив доповідь, в якій говориться, що китайські пристрої мають вбудовані можливості цензури. В першу чергу, йдеться про смартфони Huawei P40 5G, Xiaomi Mi 10T 5G і OnePlus 8T 5Gе.

 

 

Дослідження виявило чотири ключових ризики кібербезпеки. Два відносяться до гаджетів, встановлених на пристроях виробника, один — до ризику витоку особистих даних, а третій — до можливих обмежень свободи слова.

 

На пристрої Xiaomi були виявлені три ризики, один — у Huawei, а на мобільному пристрої OnePlus не було виявлено ніяких вразливостей кібербезпеки — йдеться в повідомленні.

 

Уточнюється, що смартфони Xiaomi мають вбудовану здатність виявляти і цензурувати такі терміни, як «Вільний Тибет», «Хай живе незалежність Тайваню» або «рух за демократію» — всього їх 449.

 

Дані можливості програмного забезпечення телефону Xiaomi Mi 10T 5G були вимкнені для «регіону Європейського Союзу», але їх можна включити віддалено в будь-який час.

 

«Наша рекомендація — не купувати нові китайські телефони і швидше позбутися тих, що вже куплені», — сказав заступник міністра оборони Маргиріс Абукявічюс.

 

Нагадаємо, останнім часом відносини між Литвою і Китаєм загострилися через відкриття у Вільнюсі дипломатичного представництва Тайваню. Влада країн прийняла рішення про взаємне відкликання послів.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.