Гренландія припиняє розвідку нафти

Фото: Getty Images Гренландія припиняє розвідку нафти

Країна півстоліття безуспішно прагнула стати нафтовидобувним регіоном. Влада каже, що «екологічні наслідки розвідки і видобутку нафти є занадто великими».

 

У Гренландії уряд призупинив стратегію з розвідки нафти. Про це повідомляє Reuters у п’ятницю, 16 липня.

 

Влада більше не видаватиме ліцензії на розвідку нафти і відмовилася від 50-річних зусиль стати нафтовидобувним регіоном.

 

Розвідку нафти в Гренландії почали в 1970-х роках. У ній брали участь компанії Shell, Chevron, ExxonMobil і Eni, але буріння в більшій своїй кількості було безрезультатним.

 

Тепер же міністр природних ресурсів Гренландії Наая Натаніельсен заявила, що уряд «вважає, що екологічні наслідки розвідки і видобутку нафти є занадто великими».

 

Звіт, який Геологічна служба США представила в 2007 році, був таким, що під землею на північному сході Гренландії потенційно є до 31,4 мільярда барелів нафтового еквівалента. При цьому інтерес до розвідки нафти в Гренландії знизився за останнє десятиліття через нестабільність цін на нафту, а також через ризики і більші витрати на роботу в арктичних водах. Економічний аналіз показав, що будь-який розвиток принесе або низький дохід, або збитки.

 

«Це рішення, в якому кліматичні міркування, екологічні міркування і економічний здоровий глузд ідуть нога в ногу», — підсумувала Натаніельсен.

 

Нагадаємо, що раніше найбільший льодовик Гренландії розколовся. Від найбільшого з решти арктичних шельфових льодовиків у регіоні відколовся величезний шматок льоду, який розпався на кілька айсбергів. Льодовик відіграє важливу роль у регулюванні арктичного клімату навколо Гренландії.

 

Крижаний щит Гренландії катастрофічно тане — вчені

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.