Потяг Укрзалізниці, фото: кадр з відео

Потяг Укрзалізниці, фото: кадр з відео

Для «Укрзалізниці» зношені Локомотиви є набагато більшою проблемою, ніж старі вагони, тому інвестувати потрібно, перш за все, в оновлення тяги. Про це написав президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков у колонці для «Інтерфакс-Україна».

За словами експерта, більшість локомотивів в «Укрзалізниці» старі, що позначається на якості залізничних перевезень. Тому питання оновлення парку локомотивів має бути, на його думку, першочерговим.

«Набагато більша проблема-Локомотиви: їх у УЗ нових майже немає. Парк на 95% складається з локомотивів, які потребують серйозних капітальних ремонтів», — написав Каленков.

На його думку, вітчизняні вагоноремонтні заводи могли б змінити профіль і зайнятися ремонтом локомотивів, оскільки зараз їх ремонтують в основному за межами країни.

Що стосується ініціативи Мінінфраструктури з оновлення вагонів, то Каленков вважає, що це питання зараз менш актуальне, а намір списувати вагони через термін їх експлуатації назвав спірним. Він підкреслив: важливий технічний стан вагона, а не його вік.

«У Європі немає такого поняття, як «нормативний термін служби вагонів»: вагон їздить до тих пір, поки відповідні служби допускають його до рейок», — зазначив Каленков.

Нагадаємо, 8 жовтня Міністерство інфраструктури України опублікувало проект наказу» Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті», яким передбачено скорочення в Україні вагонного парку шляхом заборони продовження терміну використання вагонів з терміном експлуатації, що перевищує нормативний.

Згідно з проектом наказу, обмеження пропонується застосувати в тому числі і до напіввагонів — найбільш масового виду парку, в якому перевозиться практично весь обсяг вугільної продукції. Зокрема, пропонується заборонити продовжувати термін експлуатації піввагонів старше 33 років (1,5 нормативних терміни служби) з поступовим зменшенням граничного терміну служби з 33 років до 22 в період 2021-2029 років, крім вагонів, для яких термін на даний момент вже продовжений.

Раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що для «Укрзалізниці» першочерговим є вирішення проблеми нестачі локомотивів, і саме в них потрібно інвестувати кошти, а не в покупку нових вагонів на заміну тим, які планують списати.

Раніше народний депутат України, член Комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко заявив, що ініціатива Мінінфраструктури обмежити термін використання залізничних вагонів призведе до списання 89 тисяч вагонів, що викличе дефіцит рухомого складу і як наслідок — колапс у промисловості та агросекторі.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.