Глава ОБСЄ закликала припинити вогонь на Донбасі

Фото: twitter.com/DmytroKuleba Лінде двічі за півроку побувала в Україні

Днями голова ОБСЄ відвідала Маріуполь і по приїзду до Києва обговорила безпеку в регіоні.

 

Глава ОБСЄ Анн Лінде в ході брифінгу в Києві у вівторок, 15 червня, закликала негайно припинити порушення режиму припинення вогню на Донбасі.

 

 

«Я скористалася можливістю, щоб висловити свою стурбованість збільшенням кількості випадків порушення режиму припинення вогню і повідомленнями про жертви серед цивільних та військових, і наголосила на необхідності негайного і повного дотримання режиму припинення вогню на сході України», — сказала Лінде.

 

Вона підкреслила, що вирішення ситуації в Україні і навколо неї є пріоритетом для ОБСЄ і шведського головування в організації.

 

За її словами, вона обговорила з главою МЗС Дмитром Кулебою кроки, які необхідно зробити для поліпшення ситуації і зменшення страждань громадян, які живуть в районах, постраждалих від конфлікту.

 

«Також я підкреслила підтримку з боку глави повного виконання Мінських угод відповідно до зусиль, які робляться Тристоронньою контактною групою і в Нормандському форматі», — додала Лінде.

 

Кулеба, своєю чергою, повідомив, що Росія відвела від кордону з Україною не більш як 12 тисяч військових. «Тому це не відвід, це не деескалація, і загроза залишається актуальною», — сказав він.

 

Міністр вказав, що детально обговорив з Лінде ситуацію з безпекою на Донбасі, російську агресію і її гуманітарні наслідки, подальшу роботу ОБСЄ в зоні конфлікту.

 

Напередодні повідомлялося, що глава ОБСЄ приїхала до Маріуполя, де, зокрема, побувала в Маріупольському морському торговельному порту.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.