Генштаб відповів Росії на заяви про ескалацію

Фото: hi-tech.ua Україна не збирається вирішувати конфлікт на Донбасі силою, нагадав Хомчак Росії

Звинуваченнями в загостренні ситуації Росія намагається дискредитувати Україну і посіяти паніку серед мирних жителів, говорить Хомчак.

 

Заяви Росії нібито про підготовку України до наступу на Донбасі не відповідають дійсності і носять характер цілеспрямованої кампанії з дезінформації. Про це йдеться в заяві глави Генштабу Руслана Хомчака в п’ятницю, 9 квітня.

 

 

«Ця кампанія має на меті дискредитувати Україну на міжнародній арені, посіяти паніку серед населення тимчасово окупованих територій, змінити інформаційний порядок денний для просування геостратегічних інтересів Кремля», — ідеться в заяві.

 

Хомчак нагадав, що Україна обрала політико-дипломатичний сценарій врегулювання на Донбасі.

 

«Звільнення тимчасово окупованих територій силовим шляхом неминуче призведе до загибелі великої кількості мирних жителів і втрат серед військовослужбовців, що є неприйнятним для України», — зазначив глава Генштабу.

 

Разом з тим він запевнив, що військові готові до адекватної відповіді як у разі ескалації на Донбасі, так і в разі ускладнення військово-політичної та військово-стратегічної обстановки навколо України.

 

«Використовуючи залякування і шантаж застосування військової сили, РФ штучно загострює ситуацію для досягнення власних геостратегічних цілей. Нарощування міжвидових угруповань військ (сил) уздовж державного кордону і на тимчасово окупованих територіях України використовується Кремлем як додатковий інструмент тиску», — ідеться в заяві.

 

Хомчак відзначає, що в ситуації, що склалася, Україну підтримує весь світ.

 

 

«Збройні сили України активно сприяють реалізації євроатлантичного курсу держави. Ми активізували військовий діалог з НАТО на стратегічному рівні і поглибили співробітництво в Чорноморському регіоні. Збройні сили України беруть участь у колективних заходах підготовки військ (сил), зокрема в навчаннях НАТО з тематики статті 5 Північноатлантичного договору», — відзначають у Генштабі.

 

Хомчук підкреслив, що співпраця України і НАТО носить виключно мирний характер, спрямована на зміцнення обороноздатності країни і сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства в Альянсі.

 

«Євроатлантичний вибір України є суверенним правом нашої держави, на яке не має права впливати Росія», — резюмував Хомчак.

 

Зазначимо, влада РФ вже два дні нагнітає ситуацію навколо Донбасу. Напередодні заступник голови Адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що РФ буде змушена захищати «своїх громадян» на Донбасі в разі загострення конфлікту.

 

А сьогодні в МЗС РФ пригрозили Києву ескалацією в разі вступу України в НАТО.

 

Незважаючи на всі провокації, Хомчак запевнив, що ЗСУ контролюють ситуацію на Донбасі і готові до можливого вторгнення.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.