«Нас не може не турбувати позиція окремих народних депутатів, які намагаються внести до законопроекту низку юридично невиважених положень… У разі їхньої практичної реалізації, це негативно вплине на безпекову ситуацію в країні», – пишуть офіцери.

"Генерали просять керівництво країни не розвалювати СБУ" - повідомляє інформаційне агентство "ZIK"

Колишні керівники РНБО і СБУ розкритикували народних депутатів за спроби послабити Службу безпеки у процесі реформи, коли країна має пряму військову загрозу. Вони написали відкритого листа до президента, голови Верховної Ради, керівництва РНБО та СБУ.

Фахівців турбують норми, якими депутати хочуть усунути Службу від досудового розслідування і тим самим розвалити механізми боротьби з оргзлочинністю.

Насамперед вони вказують, що загальна чисельність російського ФСБ сягає 200 тисяч співробітників. Українська спецслужба не зможе протистояти такому «монстру», якщо її скоротити так кардинально (10 тис осіб за 3 роки), як пропонуються.

Дискримінаційними нормами вони називають і люстрацію окремих категорій фахівців спецслужби та передачу її медзакладів до Міноборони.

Підписанти цього листа зазначають, що вони брали участь у процесі підготовки нового закону про СБУ. І досі він був системним і обґрунтованим, враховуючи військові загрози і окуповані території. Ситуація стала загрозливою, на їхню думку, після спроб нардепів внести до законопроекту суперечливі норми.

Серед підписантів відкритого листа:

  • Олександр Бєлов, заступник Голови Служби безпеки України (1995-1996 рр.), заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України (1998-2001 рр.), директор Національного інституту стратегічних досліджень (1997-2001 рр.), лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки (2002 р., робота по національній безпеці України), генерал-лейтенант у відставці.
  • Анатолій Бєляєв, заступник Голови Служби безпеки України — начальник Головного управління «К» (1994-1999 рр.), голова Координаційної ради офіцерських зібрань СБУ (1999-2011 рр.), голова громадської організації «Контррозвідники Чорнобиля», генерал-лейтенант у відставці.
  • Олександр Скибінецький, перший заступник Голови Служби безпеки України (1996-1998), народний депутат України V та VI скликань (заступник Голови підкомітету з питань державної безпеки Комітету з питань національної безпеки та оборони, очолював тимчасову спеціальну комісію з питань реформування Служби безпеки України, 2007 рік), генерал-лейтенант у відставці.
  • Петро Шатковський, перший заступник Голови Служби безпеки України (1996-2003, 2012-2013 рр.), заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України (2003-2004 рр.), заступник Голови Секретаріату Президента України – уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю СБУ (2009-2010 рр.), член керівної ради ГС «Світовий конгрес українських юристів», генерал-полковник у відставці.
"Генерали просять керівництво країни не розвалювати СБУ" - повідомляє інформаційне агентство "ZIK"
"Генерали просять керівництво країни не розвалювати СБУ" - повідомляє інформаційне агентство "ZIK"

Джерело: zik.ua

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.