Газпром не забронював більше потужностей - Оператор ГТС

Газпром не виявив зацікавленості — Макогон

Російський Газпром знову не забронював додаткових транзитних потужностей в української ГТС. Це зменшить транзит.

 

Російська компанія Газпром відмовляється помічати максимальні ціни на газ, які є в Євросоюзі, і недостатні запаси блакитного палива в європейських сховищах. Також монополіст відмовляється бронювати додаткові потужності української ГТС. Про це заявив глава Оператора ГТС України Сергій Макогон, пише РБК-Україна.

 

На його думку, так росіяни «грубо натякають», що збільшення поставок можливе тільки по Північному потоку-2.

 

Газпром на вересень не забронював додаткові транзитні потужності — 15 млн кубометрів на добу. А це у свою чергу призведе до зниження транзиту з 124 млн кубометрів на добу до 109 млн.

 

«Оператор ГТС України постійно пропонує додаткові потужності в обсязі 63,7 млн кубометрів на добу, але жодного разу Газпром не виявив зацікавленості в збільшенні поставок в ЄС», — заявив Макогон.

 

Він нагадав, що в понеділок, 6 серпня, Газпром оголосив, що в Балтійському морі завершили зварювання останньої труби Північного потоку-2. Тепер трубу кластимуть на дно моря. А сам газопровід буде готовим до транзиту по ньому вже в 2021 році.

 

«Фактично Газпром грубо натякає, що збільшення поставок в ЄС можливе тільки по Північному потоку-2», — вважає глава ГТС України.

 

Макогон упевнений, що наступні місяці стануть великим випробуванням для Європи в готовності протистояти тиску РФ.

 

До цього повідомлялося, що в РФ очікують почати поставки по ПП-2 в цьому році. Росіяни вважають, що газопровід зможуть сертифікувати і ввести в експлуатацію до кінця року.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.