Газовий договір Угорщини: Київ звернувся в ЄК

Україна втрачає ще частину транзиту російського газу

Міністр енергетики озвучив єврокомісару позицію України щодо нещодавнього контракту між Будапештом і Москвою.

 

Глава Міненерго України Герман Галущенко провів переговори з єврокомісаром із питань енергетики Кадрі Сімсон, в ході яких представив позицію офіційного Києва щодо контракту Угорщини та Росії на транзит газу в обхід України. Про це у вівторок, 28 вересня, повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на представника Єврокомісії.

 

«Міністр Галущенко підняв питання про нещодавно підписаний контракт між MVM і Газпромом на поставку газу в Угорщину і представив позицію України. Комісар Сімсон вислухала думку міністра і пояснила йому роль Комісії в оцінці такого контракту відповідно до законодавства ЄС про безпеку поставок», — йдеться в повідомленні.

 

При цьому комісар підкреслила, що в Євросоюзі Україну вважають «надійною транзитною країною».

 

Також під час бесіди сторони обговорили проведені в Україні реформи в сфері енергетики та готовність ЄК сприяти синхронізації української електромережі з електромережею ЄС шляхом прийняття дорожньої карти з конкретними кроками і контрольними показниками.

 

«Єврокомісар і міністр обмінялися думками щодо шляхів сприяння переходу України на чисту енергію і про стан програм із підвищення безпеки атомних електростанцій», — додали в Комісії.

 

Нагадаємо, 27 вересня угорська компанія MVM Group і російський Газпром у Будапешті підписали контракт на поставку газу в Угорщину в обхід України. Угода розрахована на 15 років з можливістю зміни обсягів закупівлі газу через 10 років.

 

В українському МЗС висловили подив і розчарування таким кроком Будапешта і заявили, що звернуться до ЄК щодо надання оцінки відповідності цієї газової угоди європейському законодавству у сфері енергетики.

 

Через дії Києва Будапешт викликав посла України. Зовнішньополітичне відомство України, у свою чергу, викликало угорського дипломата.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.