Вони зверталися до голови СБУ

Медведчук, Рабинович, ОПЗЖ

Медведчук, Рабинович, ОПЗЖ

Депутати парламентської фракції «Опозиційна платформа — За життя» звернулися до глави Служби безпеки України Івана Баканова з вимогою почати кримінальне провадження у зв’язку з втручанням в роботу Конституційного Суду України силовиків і вищих посадових осіб держави.

Зокрема, у зверненні, підписаному всіма членами фракції «Опозиційна платформа — За життя», народні депутати вказали на факти кричущих правопорушень, внаслідок яких законна діяльність Конституційного Суду України стала предметом незаконного тиску з боку як правоохоронних органів, так і офісу Президента України, РНБОУ, Кабінету Міністрів, НАЗК та інших.

У документі викладено факти порушення законів України в частині невиконання рішень Конституційного Суду, спроб посягання на незалежність судової гілки влади, неприкритого тиску на суддів КС, у тому числі шляхом загрози кримінального переслідування.

У зверненні вказується, що оцінку протиправним і неконституційним діям Президента України і ряду державних органів України надали Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) і група держав проти корупції (GRECO).

Народні депутати підкреслюють, що Президент України, Рада національної безпеки і оборони України, Кабінет Міністрів України, НАЗК, а також окремі посадові особи правоохоронних органів, вступивши в змову, протиправно втрутилися в діяльність Конституційного Суду України, створили передумови для невиконання рішень суду, позбавлення судової гілки влади незалежності та узурпації таким чином державної влади.

Народні депутати просять вважати це депутатське звернення повідомленням про скоєння посадовими особами РНБОУ, Кабінету Міністрів України, НАПК, правоохоронних органів та інших кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109 (дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ч. 2 ст. 344 («Втручання в діяльність державного діяча»), ч. 2 ст. 376 («Втручання в діяльність судових органів»), ч. 4 ст. 382 («Невиконання судового рішення) Кримінального кодексу України, а також вимагають внести відомості, зазначені у зверненні, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне розслідування зазначених фактів.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.