Ера невтручання. Нова доктрина Байдена

Байден звернувся до нації

Президент США у зверненні до нації пообіцяв, що у зовнішній політиці США починається нова ера: Америка надалі не насаджуватиме демократію в інших країнах військовим шляхом.

 

Джо Байден звернувся до нації після остаточного виходу американських військових з Афганістану. У зверненні він представив нову концепцію зовнішньої політики країни — невтручання.

 

Байден зазначив, що США продовжуватимуть захищати права і свободи у світі дипломатичними та економічними методами, але не військовими.

 

Корреспондент.net зібрав головні тези Байдена.

 

Без воєн в інших країнах

 

Байден переконаний, що США не повинні вести в інших країнах війни, подібні афганській, і не повинні намагатися переробляти чужі політичні інститути на свій манер.

 

Президент назвав масову евакуацію з Кабула, що викликала жорстку критику в США, успіхом, на який здатні тільки Сполучені Штати, і заявив, що варіант залишатися в Афганістані після 31 серпня не розглядався.

 

Він пообіцяв допомогти вибратися з Афганістану американцям, які залишилися там, якщо вони захочуть виїхати, і пригрозив бойовикам Ісламської держави в Афганістані: «Розбиратися з вами ми ще не закінчили». Але при цьому Байден заявив, що в майбутньому для війни з тероризмом американцям не обов’язкові війська на місцях.

 

ЗМІ не в захваті

 

Washington Post назвала промову Байдена жалобною, а не схожою на підсумок успішної місії.

 

Виступ відбувся в середині дня замість того, щоб початися в прайм-тайм телеканалів. Саме цього очікували на завершення війни, що тривала 20 років, зазначило видання.

 

Байден заявив, що Дональд Трамп, підписавши угоду про виведення військ з талібами, залишив йому тільки дві можливості: погодитися з умовами цього договору, або відмовитися від нього, відправивши в Афганістан тисячі нових військовослужбовців.

 

Телеканал Fox News назвав промову Байдена катастрофою: «Американці і весь світ спостерігали за тим, як він програв свій єдиний шанс пояснити трагічний відхід з Афганістану і об’єднати американців після війни, що тривала 20 років. Замість того, щоб звернутися до нації, яка переживає біль втрат, президент Байден говорив тільки про себе. Він ухилявся і брехав, звинувачував інших, і навіть заявляв, що наш відхід з Афганістану був неймовірно успішним, у той час, як майже всі бачили, що це була повна катастрофа».

 

Коли мова зайшла про зроблені помилки, Байден запропонував безліч виправдань, пише Politico.

 

Більше сотні американців, яких так і не вивезли? Їх попередили 19 разів, сказав він, додавши, що у більшості з них було подвійне громадянство.

 

Кабул упав набагато раніше, ніж більшість радників і розвідслужб це передбачали? Байден звинуватив афганську армію, заявивши, що він проінструктував свою команду приготуватися саме до цього.

 

Американці теж

 

Коли президент Байден прийняв рішення про завершення найтривалішої війни в історії США, переважна більшість американців підтримала цей крок, повідомляє американський телеканал NBC, посилаючись на опитування громадської думки.

 

У той же час, опитування показують, що сама підготовка та організація виходу американських військ з Афганістану викликала цілий шквал критики на адресу президента. Його дії розкритикували і республіканці, і демократи, експерти із зовнішньої політики і політологи.

 

Підсумки соціологічного опитування, проведеного Pew Research Center і опублікованого у вівторок, показують, що 54% американців вважають, що відхід військ з Афганістану був правильним рішенням. З цим не згодні лише 42% опитаних.

 

Але при цьому тільки 27% учасників опитування вважають, що Байден відмінно або добре впорався із ситуацією. 42% американців упевнені, що дії президента були поганими.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.