Експерт назвав умови завершення Північного потоку-2

Фото: nord-stream2.com Будівництво Північного потоку-2

Німеччині доведеться впровадити механізм екстреної зупинки роботи газопроводу і посилити підтримку України.

Глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер в своїй колонці для Spiegel назвав умови, за яких Росія зможе завершити будівництво газопроводу Північний потік-2.

 

Як зазначив Ішингер, зараз низка європейських країн і США чинять на Німеччину серйозний тиск, намагаючись зупинити реалізацію проекту.

Однак, зупинка будівництва, на його думку, — «дуже погана ідея», оскільки вона спричинить за собою болючий судовий процес з перспективою нанесення багатомільярдного збитку російському монополісту Газпрому і залишить незавершеним газопровід на дні Балтійського моря.

Водночас, на думку дипломата, існує варіант, при якому будівництво Північного потоку-2 все-таки буде завершено — для цього буде необхідно зробити три кроки.

Так, Німеччині доведеться впровадити механізм екстреної зупинки роботи газопроводу, при цьому забезпечивши ЄС доступ до нього.

Також, вважає Ішингер, Німеччина могла б запропонувати Євросоюзу і США Євроатлантичний енергетичний договір, який проголошував би якнайшвидший перехід до поновлюваних джерел енергії, зміцнення цілісності європейського газового ринку і посилення підтримки України і її економічного розвитку.

Надалі, на думку дипломата, до такої угоди могла б приєднатися і Москва. Крім того, за словами Ішингера, Берлін міг би пов’язати запуск Північного потоку-2 з виконанням Москвою низки політичних умов.

Північний потік-2 передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Зараз трубопровід закінчений більш ніж на 95 відсотків.

США вважають, що Північний потік-2 загрожує енергетичній безпеці Європи. В кінці 2019 року Вашингтон ввів санкції проти компаній, які брали участь в будівництві газопроводу.

Будівництво було припинено після того, як швейцарська компанія Allseas відмовилася від укладання труб газопроводу через обмеження. Згодом американська влада розширила санкції і з проекту вийшли десятки компаній.

Раніше в німецькому уряді пояснили неможливість відмови від Північного потоку-2.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.