Екс-віце-канцлера Австрії засудили до 15 місяців умовного ув'язнення

Фото: АРА Колишній віце-канцлер Австрії Гайнц-Крістіан Штрахе (архівне фото)

Суд визнав колишнього віцеканцлера Австрії Гайнца-Крістіана Штрахе винним у хабарництві. Вирок поки не має юридичної сили.

Земельний суд Відня у п’ятницю, 27 серпня, визнав колишнього віце-канцлера Австрії Гайнца-Крістіана Штрахе винним у вчиненні корупційних дій і засудив його до 15 місяців умовного тюремного ув’язнення, повідомляє агенція dpa. При цьому цей вирок ще не має юридичної сили.

У цій справі колишнього лідера правопопулістської Австрійської партії свободи (АПС) обвинувачують у тому, що він прийняв партійну пожертву на суму у 10 тисяч євро. В обмін на цю пожертву, за даними слідства, Штрахе посприяв наданню приватній клініці, яка спеціалізується на косметологічній хірургії, преференцій від держави. Власник клініки Вальтер Ґрубмюллер також є обвинувачуваним у цій справі.

«Ібіца-гейт»

Це є першим судовим процесом проти Штрахе за результатами резонансного скандалу, який спалахнув у травні 2019 року і отримав назву «Ібіца-гейт». Тоді німецькі ЗМІ оприлюднили відеозапис прихованої камери, зроблений під час розмови Штрахе, екс-голови парламентської фракції АПС Йоганна Ґуденуса і невідомої жінки на віллі на Ібіці в липні 2017 року.

На відео Штрахе обіцяв своїй співрозмовниці державні замовлення в обмін на підтримку на виборах з боку видання Kronen Zeitung. Жінка, яка представилася «племінницею російського олігарха», нібито планувала придбати цю газету. Після цього скандалу Штрахе та канцлер Себастіан Курц подали у відставку, а в країні були проведені нові вибори.

У рамках розслідування поліція конфіскувала мобільний телефон Штрахе. Вивчення збережених на телефоні повідомлень дозволило висунути проти колишнього глави АПС і інші обвинувачення.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.