Дорога їжа. Як у світі зміняться ціни на продукти

Їжа дорожчає в усьому світі

Світові ціни на продукти харчування досягли 10-річного максимуму, і це ще аж ніяк не межа.

 

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, зростання вартості інгредієнтів, таких як крупи, масло й олія, привело до того, що світові ціни на продукти харчування досягли 10-річного максимуму. За словами глави Kraft Heinz Мігеля Патрісіо, його компанія мусила підняти ціни в кількох країнах через зростання інфляції практично скрізь у світі.

 

 

Наслідки пандемії

 

Під час пандемії в багатьох країнах скоротилося виробництво сировини — від сільськогосподарських культур до рослинної олії. Локдаун і карантин обмежили як виробництво, так і поширення готової продукції.

 

Через те, що повертається економічне зростання, постачальники не встигають за попитом, який зростає, а це призводить до підвищення цін. Підвищення заробітної плати і цін на енергоносії також збільшило навантаження на виробників. Патрісіо стверджує, що все це заразом здорожчує продукти.

 

«У Великій Британії не вистачає водіїв вантажівок. У США витрати на логістику також істотно зросли, і в деяких галузях економіки не вистачає робочої сили», — додає він.

 

Патрісіо вважає, що споживачі муситимуть прийняти, що на продукти харчування більшають ціни, і муситимуть враховувати, що населення світу зростає, а кількість земель, на яких можна вирощувати продукти харчування, — ні. У подальшій перспективі треба буде вдосконалити технології для підвищення ефективності фермерських господарств.

 

Дорога їжа. Як у світі зміняться ціни на продукти

EPA

 

 

Усе на споживачів

 

Великі виробники продуктів харчування, такі як Kraft Heinz, Nestle і PepsiCo, швидше за все, муситимуть перекласти додаткові витрати на споживачів, вважає Кона Хак, керівник відділу досліджень сільськогосподарської компанії ED & F Man.

 

«Чи то кукурудза, цукор, кава, соєві боби, пальмова олія, чи будь-що інше, — всі ці основні продукти харчування дорожчають, — говорить вона. — Погані врожаї в Бразилії — в одного з найбільших експортерів сільськогосподарської продукції у світі, посуха в Росії, скорочення посівів у США і накопичення запасів у Китаї в поєднанні з дорожчими добривами, енергоносіями і витратами на транспортування привели до зростання цін».

 

На її думку, це торкнеться всіх виробників продуктів харчування — і так всі вони підніматимуть ціни приблизно однаково, адже це робитимуть усе, а це значить, що клієнтів вони не втратять.

 

На цьому тижні PespsiCo попередила, що також очікує, що зростуть витрати практично на все, від транспортування до сировини, і заявила, що подальше підвищення цін буде, ймовірно, на початку наступного року.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.