енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

енергетика, вишки, тарифи, електроенергія

У слідства немає підстав для складання обвинувачень у справі «Роттердам+» через відсутність у діях підозрюваних осіб складу злочину.
Про це повідомив старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко.
«Оцінивши докази в сукупності і визнавши їх достатніми для складення обвинувального акту, прокурор відкриває сам або дає доручення органу слідства про відкриття матеріалів і доступ сторони захисту до цих матеріалів. А якщо прокурор не визнав таких доказів достатніми, тоді залишається третє – закрити кримінальне провадження. Що було мною і виконано», — повідомив прокурор під час судового засідання 27 жовтня.
Він зазначив, що САП прийняла рішення про закриття справи в частині підозрюваних, оскільки сукупність зібраних слідством матеріалів не дає підстав чітко прийти до висновку і стверджувати про наявність матеріальної шкоди і збитків, про її доведеність, як це вимагає Кримінально-процесуальний кодекс.
«Мною виконані норми Кримінально-процесуального кодексу з урахуванням на ті матеріали, які були здобуті під час досудового розслідування, з урахуванням фактично закінчення строків досудового розслідування. Прийнято законне, мотивоване рішення, яке викладене у формі постанови, яка відповідає Кримінально-процесуальному кодексу», — пояснив прокурор Пономаренко свою позицію.
27 серпня Вищий антикорупційний суд несподівано переглянув своє рішення у справі «Роттердам+» і скасував постанову прокуратури про закриття справи через відсутність складу злочину.
Таке рішення суд прийняв за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За твердженням адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск з боку заявника.
У вересні цей же суд визнав закриття справи «Роттердам+» повністю законним і обґрунтованим, вивчивши зібрані за 3,5 року матеріали слідства. Тоді суд прийшов до висновку, що немає доказів вчинення злочину і заподіяння шкоди від дії формули.
Нагадаємо, справу «Роттердам +» було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 року через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.