Держдеп про ПП-2: Важіль тиску на Росію є

ЗМІ анонсували, що сьогодні буде оприлюднено угоду про газопровід, яку досягнуть США і ФРН

США обіцяють вжити заходів реагування, якщо Росія використовуватиме газ як політичну зброю.

 

Радник Держдепартаменту США Дерек Шолль заявляє, що є важелі тиску на Росію, якщо вона використовуватиме Північний потік-2 як політичну зброю. Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна, яке опублікували в середу, 21 липня.

 

 

 

«Трубу на сьогодні закінчено на 98%. Її було закінчено на 90%, коли президент Байден зайняв свою посаду — в січні… Звісно, я хотів би, щоб ПП-2 не був таким близьким до завершення будівництва, як зараз, але ми неодмінно маємо важіль тиску на Росію», — сказав Шоллє.

 

Він додав, що США і Німеччина працюють над тим, щоб Україна і далі була транзитною країною — не тільки до кінця контракту з Газпромом.

 

«Я не можу домислювати, але можу сказати, що ми беремо до уваги різні варіанти розвитку подій. І ми чітко дали зрозуміти німецьким друзям і всім іншим, що якщо подібна поведінка (використання енергоносіїв як зброї. — Ред.) матиме місце, треба буде вживати серйозних і швидких заходів реагування», — сказав Шоллє.

 

Раніше Шоллє спростував інформацію американських ЗМІ, що Вашингтон попросив Київ не критикувати угоду з Берліном, яка стосується Північного потоку-2. Він запевнив, що владі України відомо про зміст переговорів.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.