Дельта в Азії. COVID скидає уряди

Пандемія в Японії

В Японії уряд звинувачують у млявій кампанії з вакцинації та завзятті у проведенні Олімпійських ігор.

 

Держави Південно-Східної Азії, які прекрасно впоралися з першим роком пандемії, раптово виявилися безпорадними перед атаками Дельта-варіанту. Люди, які спочатку дисципліновано підпорядковувалися коронавірусним правилам, введеним їх урядами, онапали з критикою на тих, хто перебуває при владі.

 

Японія

 

В Японії силу вірусу відчув на собі прем’єр-міністр Есіхіде Суга. Минулої п’ятниці Суга оголосив, що не буде балотуватися на пост голови Ліберально-демократичної партії в кінці цього місяця. Це автоматично означає, що він піде з поста прем’єр-міністра і не поведе свою партію на вибори в нижню палату парламенту в жовтні.

 

За останні місяці Суга втратив підтримку народу. Перш за все, його звинувачують у млявій кампанії з вакцинації і завзятті у проведенні Олімпійських ігор. Ігри в Токіо викликали масове невдоволення та акції протесту. Навесні за перенесення або скасування Ігор висловлювалися більш як 80% жителів країни, а місцеві знаменитості відмовлялися від участі в естафеті олімпійського вогню.

 

Новим прем’єром вперше в історії Японії може стати жінка — Санае Такаїті. Раніше вона очолювала міністерство внутрішніх справ і комунікацій. Такаїті отримала підтримку від колишнього прем’єра-міністра Сіндзо Абе. Він досі є впливовою фігурою всередині партії. Такаїті у своїх інтерв’ю вдається створити людяний образ — вона розповідає, що любить рок-музику і мотоцикли.

 

Таїланд

 

У торговому районі столиці Бангкока Таїланді з пішохідного моста звисає близько дюжини шматків тканини червоного кольору, на перший погляд схожих на закривавлені мішки для трупів. Противники тайського уряду вибрали їх в якості яскравого символу, щоб привернути увагу до швидко зростаючої кількості жертв пандемії коронавірусу.

 

До квітня в країні з другою за величиною економікою Південно-Східної Азії було зареєстровано менше 100 випадків смерті від коронавірусу. Однак з тих пір число жертв зросло до більш ніж 13 тисяч осіб. Члени опозиції покладають відповідальність за зростання числа смертей на прем’єр-міністра Прают Чан-о-ча. Серед іншого, його звинувачують у серйозній помилці при закупівлі вакцин.

 

На главу уряду, який перебуває при владі з моменту військового перевороту в Бангкоку в 2014 році, все більше тиснуть. «Його популярність у народі і популярність його власної партії стрімко падає», — прокоментувала ситуацію Пунчада Сірівуннабуд, політолог з Інституту Південно-Східної Азії ISEAS у Сингапурі.

 

Малайзія

 

Сусідню з Таїландом Малайзію політична криза наздогнала ще раніше. Глава уряду Мухіддін Яссин позбувся своєї посади вже в середині серпня, оскільки піддався масштабній критиці в розпал лютої хвилі заражень. Малайзія вже кілька місяців є однією з країн Азії, які найбільше постраждали від пандемії.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.