COVID проти Євро-2020. Проблеми турніру в РФ

Уболівальники на трибунах у Санкт-Петербурзі

Сім ігор чемпіонату Європи пройдуть у Санкт-Петербурзі, де вирує «індійський» штам коронавірусу Дельта.

 

Багатостраждальний Євро-2020 і так перенесли через коронавірус на 2021 рік. Тепер же в розпал турніру від ковіду страждає російський Санкт-Петербург, де повинні відбутися відразу сім матчів турніру.

 

Більше матчів, ніж Санкт-Петербург, прийме лише Лондон. Причина в тому, що Дублін не захотів пускати тисячі уболівальників на стадіон під час пандемії коронавірусу, і Санкт-Петербург отримав три матчі, які планувалося провести в ірландській столиці.

 

З приводу допуску уболівальників на Газпром Арену в російських чиновників і УЄФА було менше побоювань, ніж у ірландців, але тепер виникли проблеми.

 

У Росії свої параметри

 

За перемогою Росії над Фінляндією, здобутою з мінімальним рахунком 1:0, спостерігали більше 24 тисяч уболівальників. І це незважаючи на те, що пандемія знову посилено лютує в Росії, охопивши, зокрема, Санкт-Петербург і Москву.

 

Якщо спробувати застосувати до Росії критерії оцінки пандемії, які широко використовуються, наприклад, у Німеччині та інших країнах, то виникає збентеження. У той час як в інших країнах показником поширення інфекції є коефіцієнт захворюваності за сім днів, то в самій Росії цей показник широко не використовується; тут наводяться абсолютні цифри захворюваності, які мало про що говорять. Якщо розрахувати коефіцієнт захворюваності на основі офіційних даних, то виходить, що минулого четверга в Санкт-Петербурзі він дорівнював п’яти. Цифра далека від реальності, тестів проводиться мало.

 

Ціна за відсутність обмежень, яку в Росії майже ніхто не називає, — це безліч смертей. Станом на кінець квітня Дмитро Кобак, дослідник в області машинного навчання й аналізу даних у Тюбінгені, на основі офіційних даних підрахував надлишкову смертність для всієї Росії, включаючи анексований український Крим, і вона становила 504 тис. осіб. Офіційне число померлих від коронавірусу в Росії станом на кінець квітня становило всього 110 тис. осіб.

 

Таємний COVID

 

Протягом декількох днів влада Петербурга не повідомляла про кількість у лікарнях міста пацієнтів із коронавірусом. Але ситуація, як кажуть, погіршується — біля медзакладів виникають черги.

 

І в Санкт-Петербурзі, і в Москві тільки близько 14% населення отримали з грудня хоча б одну дозу вакцини, що трохи більше, ніж у середньому по країні. Це пов’язано з недовірою до держави і російських вакцин та посилюється суперечливими заявами представників влади, які, заявляючи про небезпеку коронавірусу і необхідність вакцинації, одночасно проголошують «перемоги» в боротьбі з ним і представляють ситуацію кращою, ніж вона є.

 

Лише з минулого понеділка носіння масок стало обов’язковим у трьох петербурзьких фан-зонах. З четверга там більше не можна продавати їжу, а число відвідувачів великих заходів обмежили трьома тисячами осіб; до полудня п’ятниці на Газпром Арену це не поширювалося.

 

Також із четверга ресторани Петербурга більше не можуть приймати гостей — але тільки з другої години ночі до шостої ранку. Таким чином з пандемією складно впоратися.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.