COVAX до літа поширить майже 240 млн вакцин у 142 країнах

Бідним країнам дадуть майже 240 млн доз вакцин

Країни отримають 237 мільйонів доз вакцини AstraZeneca і ще 1,2 мільйона доз вакцини Pfizer.

 

До кінця травня за програмою доступу до вакцин від коронавірусу COVAX буде доставлено 237 мільйонів доз препарату AstraZeneca у 142 країни. Про це у вівторок, 2 березня, повідомили в COVAX, повідомляє Reuters.

 

При цьому графік доставки доз, складений AstraZeneca та Індійським інститутом сироватки крові, буде розділений на окремі двомісячні періоди. Перший етап — у лютому-березні, а другий — у квітні-травні.

 

Терміни доставки залежатимуть від різних факторів, включаючи національні вимоги регуляторних органів, наявність поставок і виконання інших критеріїв, таких як затверджені національні плани розгортання і вакцинації.

 

«Це безпрецедентне партнерство, яке не тільки змінить хід пандемії, але і змінить спосіб реагування світу на майбутні надзвичайні ситуації в області охорони здоров’я», — сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус на спільному брифінгу з представниками Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та альянсом вакцин GAVI, який є співкерівником COVAX.

 

У COVAX додали, що, приблизно, 1,2 мільйона доз COVID-вакцини Pfizer-BioNTech також планується доставити в першому кварталі 2021 року.

 

COVAX — це програма, яка підтримується Всесвітньою організацією охорони здоров’я для надання вакцин бідним і країнам з середнім рівнем доходу. Ініціатива розпочала свою діяльність на минулому тижні поставками перших доз у Гану і Кот-д’Івуар.

 

Минулого тижня стало відомо, що першою країною у світі, що отримала вакцини за програмою COVAX, стала Гана. Пізніше повідомлялося, що перше у світі щеплення від коронавірусу в рамках COVAX зробили президенту Гани. 76-річний глава держави підкреслив, що вакцина AstraZeneca безпечна.

 

А сьогодні друга країна — Ангола — отримала вакцини за програмою COVAX. У столицю доставили понад 600 тис. Препарату від коронавируса.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.