Ціна на каву піднялася до максимуму за чотири роки

Фото: med.vesti.ru Кава подорожчала до чотирирічного максимуму

Кава значно подорожчала на тлі скорочення поставок із Бразилії та логістичних проблем у Колумбії.

 

Ціни на каву сорту арабіка — на чотирирічному максимумі через скорочення поставок із Бразилії та логістичні проблеми у Колумбії. Про це повідомляє видання Trading Economics в четвер, 27 травня.

 

Зокрема, вартість контракту на американській біржі ICE на липень піднімалася до максимальних з кінця 2016 року $1,572 за фунт, перш ніж опуститися до $1,55.

 

Як зазначає видання, посуха у найбільших країнах — виробниках кави призвела до зниження прогнозів урожаю у цьому сезоні, а також ризиків для врожаю в 2022 році. Крім того, експорт із Колумбії — другого найбільшого експортера арабіки — ускладнено через антиурядові протести і перекриття доріг.

 

У свою чергу, молоко в найближчий рік може подорожчати до рекордного рівня через зростання попиту у Китаї, пише Financial Times. За прогнозом новозеландської молочної компанії Fonterra, протягом 12 місяців з 1 червня молоко коштуватиме $5,29-6,39 за кілограм сухого залишку. Це найвищий прогноз, який будь-коли давала компанія.

 

Нагадаємо, що раніше в Україні зросли ціни на цукор. Вартість цукру впевнено зростає впродовж кількох місяців, відзначають експерти ринку.

 

Також повідомлялося, що Кабмін заявив про стабілізацію цін на гречку. Підстав для виникнення дефіциту гречки на ринку України немає, запевнили у Мінекономіки.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.