Буревісник до бою. РФ випробовує ядерну зброю?

Фото: RT Ракета Буревісник

Буревісник — це перспективна російська міжконтинентальна крилата ракета глобальної дальності з ядерною енергетичною установкою.

 

У Росії можуть планувати проведення нових випробувань крилатої ракети Буревісник з ядерною енергетичною установкою, повідомляє CNN.

 

У вересні 2019 року телеканал CNBC повідомив, що Росія провела не менше п’яти випробувань ракети Буревісник, і всі вони завершилися невдачею.

 

Про випробування Буревісника американська преса повідомляє уже не вперше. Всі попередні подібні повідомлення в Росії спростовували. Як мінімум, один раз Росія визнала вибух на ракетному полігоні біля Северодвінська, але повідомила, що він стався на випробуваннях неназваного пристрою. Внаслідок аварії загинули семеро осіб: п’ятеро з Росатому і двоє військових. А Росгідромет визнав, що у викиді після аварії якогось пристрою під час випробувань близько Северодвінська містилися радіоактивні речовини.

 

То що, в Росії знову готуються випробувати ядерну зброю?

 

Підготовка ведеться?

 

CNN представив комерційні супутникові знімки компанії Capella Space, які зробили 16 серпня в районі раніше закритого пускового майданчика в Панькові на архіпелазі Нова Земля. На кадрах видно ангар, який, імовірно, з’явився біля ракети, і привезені контейнери.

 

На серії з супутникових знімків, зроблених у квітні, червні і серпні, можна помітити численні зміни, які відбулися на майданчику за кілька місяців.

 

Представлені знімки мають «переконливі докази того, що Росія готувалася до іспиту крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою», повідомили CNN експерти Міддлберійського інституту міжнародних досліджень у Монтереї, що проаналізували знімки.

 

Раніше Росія випустила попередження для судноплавства про небезпечні операції, які пройдуть у цьому районі з 15 по 20 серпня. З чим пов’язане таке попередження, невідомо. Влада США вважає, що Росія готує нове випробування ракети Буревісник, повідомило інформоване джерело CNN. У Пентагоні і Міноборони РФ це не коментували. У ЦРУ відмовилися від коментарів.

 

Літаючий Чорнобиль

 

Ракета Буревісник може становити небезпеку для навколишнього середовища і здоров’я людей, сказав CNN співробітник Міддлберійського інституту міжнародних досліджень у Монтереї, експерт з ядерної зброї Джеффрі Льюїс. За його словами, через ці ризики ракети називають літаючим Чорнобилем.

 

Саме з випробуваннями ракети Буревісник пов’язували вибух на полігоні під Северодвінськом в Архангельській області, який стався в серпня 2019 року.

 

 

Тоді загинули не менше п’яти осіб. У Росатомі говорили, що на полігоні вибухнула ракета, в двигуні якої використовувався радіоактивне ізотопне джерело живлення. Представники Росії не уточнювали назву ракети. Тодішній президент США Дональд Трамп говорив, що це Буревісник.

 

Росгідромет зафіксував у районі НП радіоактивну хмару, яка утворилася у зв’язку з розпадом радіоактивних ізотопів стронцію, барію і лантану. Архангельські лікарі, які лікували постраждалих від вибуху, говорили, що їх не попереджали про те, що пацієнти заражені радіоактивними речовинами. В організмі одного з медичних працівників знайшли цезій-137, радіонуклід цезію, але влада заявила, що він потрапив туди з їжею.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.