Боррель - Протасевичу: ЄС не заспокоїться, поки вас не звільнять

Шарль Мішель має вимогу до Олександра Лукашенка

Шарль Мішель звернувся до білорусів-політв’язнів і запевнив їх, що Євросоюз домагатиметься їхнього звільнення.

 

Глава Європейської ради Шарль Мішель заявив, що ЄС не матиме спокою в питанні Білорусі, поки Олександр Лукашенко не звільнить опозиційного журналіста Романа Протасевича. Про це Шарль Мішель сказав на засіданні Європарламенту в середу, 9 червня, повідомляє Рolsatnews.pl.

 

Він підкреслив, що Брюссель незмінно на боці тих, хто бореться за свободу слова і демократію.

 

«Я хотів би звернутися до всього білоруського народу, з особливим акцентом на тих громадянах, які борються за свободу слова і демократію: Європейський Союз на вашому боці, і ми будемо підтримувати вас, щоб ви могли обрати свій шлях», — відзначив він.

 

За його словами, нинішній режим у Білорусі нестиме цілковиту відповідальність за стан Протасевича.

 

«Романе Протасевич і всі політичні в’язні, звертаюся до вас: ЄС не заспокоїться, поки вас не звільнять. Я також звертаюся до президента Лукашенка. Ви повинні звільнити громадянина Романа Протасевича якнайшвидше», — додав Мішель.

 

Водночас він ще раз засудив примусову посадку літака Ryanair з пасажирами на борту в Мінську і назвав її «викраденням» і «піратством».

 

Нагадаємо, сьогодні Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель уперше назвав Олександра Лукашенка диктатором.

 

Лукашенко — Заходу: Зупиніться

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.