Борги за комуналку зніматимуть з рахунку в банку

Фото: Getty Images Гроші зніматимуть за рішенням суду

Нововведення набирає чинності завтра. Для зняття грошей, як і раніше, потрібно буде рішення суду, але сама процедура значно прискориться.

 

З банківських рахунків українців будуть автоматично знімати кошти, щоб оплатити їх борги за комуналку і штрафи. Відповідне нововведення Міністерства юстиції набере чинності у вівторок, 6 липня, повідомляє видання Слово і Діло.

 

Відзначається, що зняття грошей проводитиметься на вимогу Державної виконавчої служби або приватних виконавців. Ще в лютому 2021 року Нацбанк зобов’язав банки на вимогу виконавця надати інформацію про реквізити рахунків боржника і про суму коштів на них. Крім того, в міністерстві юстиції було затверджено наказ, згідно з яким банки і виконавці будуть взаємодіяти в електронному вигляді — через Автоматизовану систему виконавчого провадження.

 

Для списання коштів, як і раніше, потрібно буде рішення суду, але сама процедура значно спроститься і прискориться. Крім того, якщо раніше її застосовували тільки при заборгованості по аліментах, то тепер перелік розширили оплатою житлово-комунальних послуг, штрафів (зокрема, за порушення правил дорожнього руху) і виплати зарплати.

 

Можливість автоматично списувати борги з рахунків виконавці зможуть з рахунків у таких банківських установах: ПриватБанк, Monobank, ТАСкомбанк, Оксі Банк, Банк Восток, Індустріалбанк і ПроКредит Банк.

 

До тестового режиму підключені ще 44 банківських установи. Крім того, 11 банків проходять стадію попередніх налаштувань для тестування. Найближчим часом, за даними Мін’юсту, 62 з 73 українських банків приєднаються до системи автоматизованого списання боргів.

 

 

 

 

 

Раніше повідомлялося, що українці стали краще платити за комуналку.

 

Кабмін посилив вимоги для житлових субсидій

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.