Болгарія підозрює росіян у вибухах на збройових заводах

Фото: bTV Хмара диму від вибуху на болгарському збройовому заводі Арсенал в травні 2020 року

Збираються докази про вчинення російськими громадянами тяжкого злочину, пояснили в болгарській прокуратурі.

 

Влада Болгарії підозрює шістьох громадян Росії в організації в період з 2011 по 2020 рік чотирьох вибухів на збройових заводах країни. На них зберігалася продукція, що належить болгарському торговцю зброєю Еміліяну Гебреву. Про це на брифінгу заявила офіційний представник головного прокурора Болгарії Сійка Мілєва, повідомляє ТАСС в середу, 28 жовтня.

 

 

 

«Є певна схожість у чотирьох вибухах на заводах з виробництва боєприпасів, знищена продукція, яка повинна була вивозитися в Грузію і Україну. На підставі даних розслідування можна зробити обґрунтоване припущення про взаємозв’язок між вибухами в Болгарії, спробою отруїти трьох болгарських громадян і вибухами в інших країнах», — сказала Мілєва.

 

За її словами, «встановлено, що шестеро російських громадян знаходилися на території Болгарії в дні, близькі до дат вибухів і спроби замаху на Еміліяна Гебрева».

 

«Збираються докази про вчинення російськими громадянами тяжкого злочину», — додала вона.

 

За версією прокуратури Болгарії, замах на Гебрева було скоєно в період з 28 квітня по 4 травня 2015 року. Бізнесмен, його син і директор його фірми були отруєні нервово-паралітичною речовиною з групи Новичок.

 

Раніше Еміліян Гебрев спростував будь-який зв’язок з вибухами на військових складах у Чехії в 2014 році і продажем чеських боєприпасів Україні. За його словами, він ніколи не експортував в Україну боєприпаси, які були вироблені в Чехії.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.