Білоруська опозиціонерка Колесникова стала лауреатом премії Гавела

Марія Колесникова слухає вирок

Активістка продемонструвала, що вона готова ризикувати власною безпекою заради мети, вищої за неї самої, заявили в Раді Європи.

 

Рада Європи визнала одну з лідерів білоруської опозиції Марію Колесникову лауреатом премії імені Вацлава Гавела за 2021 рік у сфері захисту прав людини громадянським суспільством. Про це йдеться в прес-релізі РЄ.

 

«Колесникова, яка стала проти режиму, який обрав силу і жорстокість проти мирного і законного протесту, продемонструвала, що вона готова ризикувати власною безпекою заради мети, вищої за неї самої — вона показала справжню мужність», — заявив голова Парламентської асамблеї Ради Європи Рік Дамс.

 

Сестра Колесникової Тетяна Хомич прийняла нагороду за неї, подякувала комітету, який вирішив вручити премію Колесниковій, і додала, що Колесникова хотіла б присвятити цю нагороду всім жителям Білорусі, які борються за свої права.

 

Як відомо, Колесникову затримали 8 вересня 2020 року на білорусько-українському кордоні. За версією прикордонного комітету Білорусі, вона разом з Іваном Кравцовим і Антоном Роднєнковим намагалася прорватися через кордон. Тим часом Кравцов і Родненков на прес-конференції в Києві заявили, що Колесникова порвала свій паспорт і покинула автомобіль під час примусової депортації.

 

На початку вересня 2021 року повідомлялося, що суд засудив Колесникову до 11 років колонії.

«Не досидять». У Мінську винесли вирок опозиції

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.