Без України НАТО буде слабшим - Зеленський

Фото: Пресс-служба президента Украины НАТО буде слабшим без України — Зеленський

Володимир Зеленський заявив Єнсу Столтенбергу про необхідність чітких часових рамок для здобуття Україною членства в Альянсі.

 

Без України НАТО буде слабшим, ніж за її участю. Про це заявив Президент Володимир Зеленський журналістам у Нью-Йорку в середу, 22 вересня.

 

За словами Зеленського, в самому Альянсі не все так спокійно, що показує ситуація в оборонних контрактах з Євросоюзом.

 

«Мені здається, що Україна не просто не в глухому куті сьогодні. Я вважаю, що Україна, нарешті, може спокійно говорити, що без такої держави, як Україна, Альянс буде слабшим. І це буде вибір Альянсу: чи хочуть вони мати потужний Альянс, щоб захищати країни, особливо — маленькі, які, вступаючи в Північноатлантичний альянс, дуже вірили в такий захист», — сказав Зеленський.

 

Також Зеленський зустрівся з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом і обговорив з ним питання членства України в НАТО. Зеленський подякував Столтенбергу за те, що він підтримує Україну, і за те, що представник НАТО був присутнім на саміті Кримської платформи в Києві.

 

«Для країн, які прагнуть членства в Альянсі, повинна бути чітка часова перспектива. Євроатлантичний курс нашої держави залишається незмінним», — додав Зеленський.

 

Також Зеленський попросив Столтенберга сприяти звільненню майже 450 українців, яких утримують в ОРДЛО і в Росії. Зеленський висловив надію, що країни-члени НАТО зможуть визначити для України вичерпний перелік реформ, відповідні критерії та маркери, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції з Альянсом.

 

Нарешті, Зеленський підкреслив важливість подальшого збільшення присутності флотів країн НАТО в Чорному морі, а також взаємодії держав Чорноморського узбережжя. 

 

 

Нагадаємо, під час форуму YES Brainstorming 2021 у Києві Володимир Зеленський заявив, що Україна готова стати членом НАТО і без неї «Альянс втрачатиме».

 

Україна не проситиме США про статус поза НАТО

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.