Банк проти журналістів. Підсумки скандалу з Укрексімбанком

Фото: Фокус Напад у держбанку

Голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер склав повноваження на час розслідування нападу на журналістів за його участю.

 

В Україні великий скандал через поведінку голови правління державного Укрексімбанку Євгена Мецгера. До нього на інтерв’ю прийшли журналісти Радіо Свобода, але після одного з питань Мецгер зупинив інтерв’ю та наказав охоронцям банку забрати у журналістів техніку. У банку намагалися стерти весь знятий матеріал, але журналісти змогли відновити відео.

 

Корреспондент.net зібрав реакцію на скандал.

 

 

Напад на журналістів

 

Мецгеру не сподобалося одне з питань журналіста Кирила Овсяного, він наказав охороні «прибрати камери» і «вийняти з них касети». Питання стосувалося видачі кредиту особам, які зараз проживають на окупованій території Донбасу.

 

Укрексімбанк спочатку звинуватив журналістів у спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом, а коли журналісти оприлюднили відео інциденту — все стало на свої місця.

 

На відновленому відео є весь запис інциденту. Інтерв’ю, питання журналіста, і все, що відбувалося далі. Також в об’єктив потрапив момент нападу на оператора — співробітник банку скрутив і повалив Олександра Мазура і силою вирвав у нього з руки картку з іншої камери. Це був Ігор Тельбізов — директор департаменту банківської безпеки Укрексімбанку.

 

 

 

Наслідки

 

Після оприлюднення відео з доказами нападу на журналістів голова правління Укрексімбанку Євген Мецгер заявив, що склав повноваження на час розслідування.

 

«Я не мав права на той спалах, він викликає найбільшу огиду і сором саме у мене», — заявив Мецгер.

 

Банкір каже, що він «за своєю природою врівноважена людина» і «завжди вважав і буде вважати свободу слова і вільну пресу фундаментом демократії і справжньої незалежності держави».

 

Він попросив вибачення у журналістів і додав, що готовий ще раз вибачитися «в будь-якій зручній для них формі».

 

Мецгер також вибачився перед колегами, тому що його поведінка завдала «величезної шкоди іміджу банку, моральному духу його чудового колективу і престижу професії банкіра як такої».

 

Поліцейські Голосіївського відділу і столичні прокурори вручили підозру двом особам, які звинувачуються у перешкоджанні журналістській діяльності.

 

В НБУ заявили, що Нацбанк «уважно відстежує» розвиток подій навколо Укрексімбанку і діятиме відповідно до свого мандата.

 

«Ми переконані, що топ-менеджмент банків повинен зберігати професіоналізм і повагу до прав і свобод кожної людини в будь-якій проблемній ситуації. Подібний підхід у комунікаціях з журналістами є недопустимим», — заявили представники регулятора.

 

 

Хто такий Мецгер

 

Для Євгена Мецгера робота головою правління Укрексімбанку є вершиною його кар’єри. 6 лютого 2020 року конкурсна комісія обрала його на цю посаду.

 

Згідно з офіційними даними, кар’єру банкіра Мецгер почав у Дніпропетровській області — із травня 2001 року до жовтня 2003 року він працював у банку Фінанси та Кредит.

 

З жовтня 2003 року по квітень 2006 року — на посадах: начальник відділу кредитування фізичних осіб, управління активних операцій фізичних осіб, заступник начальника управління активних операцій фізичних осіб, заступник начальника управління кредитних ризиків Фінанси та Кредит.

 

З травня 2006 року починав кар’єру в державному банку Укрексімбанк, де займав керівні посади, зокрема начальника управління малого та середнього бізнесу.

 

Май 2015 — жовтень 2016 — директор департаменту малого та середнього бізнесу в Укргазбанку.

 

Жовтень 2016 — березень 2020 року — член правління, заступник голови правління Укргазбанку. В Укргазбанку його шефом був нинішній глава Національного банку України Кирило Шевченко.

 

12 березня 2020 року НБУ погодив кандидатуру Мецгера на посаді глави Укрексімбанку.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.