Байден попередив Ердогана, що визнає геноцид вірмен - Bloomberg

Фото: politobzor.net Джо Байден провів телефонні переговори з турецьким колегою

Рішення американського лідера може значно погіршити відносини Вашингтона й Анкари, вважають ЗМІ.

 

В ході телефонної розмови лідерів США і Туреччини Джо Байден заявив Реджепу Таїпу Ердогану, що має намір визнати геноцидом вбивства вірмен в Османській імперії на початку XX століття, повідомило у п’ятницю, 23 квітня, агентство Bloomberg.

 

За даними джерел видання, глава Білого дому уточнив співрозмовнику, що використає поняття «геноцид» у промові про трагічні події 1915 року, яку він виголосить у День пам’яті жертв геноциду вірмен 24 квітня.

 

Відзначимо, попередні американські лідери у своїх виступах уникали терміна «геноцид» стосовно згаданих подій.

 

Як інформувала прес-служба адміністрації США, під час переговорів президенти також домовилися провести особисту зустріч влітку цього року.

 

«Президент США висловив зацікавленість у конструктивних відносинах із широким спектром співробітництва й ефективним врегулюванням розбіжностей. Лідери домовилися провести особисту зустріч на полях саміту НАТО в червні для обговорення всього кола двосторонніх та регіональних питань», — зазначено в заяві.

 

Нагадаємо, за даними ЗМІ, офіційне визнання геноцидом масових убивств вірмен у 1915 році Байденом може значно погіршити відносини Вашингтона й Анкари.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.