Байден оголосив про закінчення ери воєн

Байден виступив на Генасамблеї ООН

Американський президент виступив на Генасамблеї ООН, позначивши майбутні виклики для США і світу.

 

Президент США Джо Байден оголосив про закінчення ери «безжальних воєн». Виступаючи на Генасамблеї ООН у вівторок, 21 вересня, він заявив про початок ери «безжальної дипломатії» після виходу американського контингенту з Афганістану.

 

 

«Це — терміновий вибір, перед яким ми стоїмо біля підніжжя того, що має стати вирішальним десятиліттям для нашого світу, десятиліттям, яке буквально визначить наше майбутнє. Як світова спільнота, ми стикаємося з невідкладними та грядущими кризами, і перед нами відкриваються величезні можливості», — зазначив Байден.

 

«Закінчилися 20 років конфлікту в Афганістані. І коли ми закриваємо цей період війни, ми відкриваємо епоху невтомної дипломатії, коли ми будемо використовувати силу нашої допомоги в цілях розвитку та оновлення демократії», — сказав Байден.

 

За його словами, США повинні використовувати збройні сили на світовій арені лише в крайніх випадках: «Армія має бути останнім, а не першим інструментом для вирішення проблем».

 

Він зазначив, що далеко не всі проблеми в світі можна вирішити за допомогою сили. «Бомби і кулі не врятують нас від COVID-19 і від його майбутніх штамів», — заявив американський президент.

 

Байден вважає, що людство досягло поворотного моменту в своїй історії і йому треба буде розв’язати низку ключових проблем.

 

«Замість того, щоб продовжувати вести війни минулого, ми звертаємо пильну увагу і виділяємо наші ресурси на виклики, від яких залежить наше колективне майбутнє», — сказав він.

 

Зокрема, він назвав серед проблем завершення пандемії, вирішення кризи з кліматом, ліквідацію кіберзагроз, боротьбу проти тероризму, запобігання конфліктам.

 

«Нам потрібно працювати один з одним більше, ніж будь-коли», — сказав президент США.

 

Він додав, що США не прагнуть розв’язати нову холодну війну і не хочуть бачити світ розколотим на «жорсткі блоки». США повністю готові повернутися до Спільного всеосяжного плану дій з Іраном, чекають того ж від Тегерана.

 

США домагаються «повної денуклеаризації» Корейського півострова, «конкретного прогресу» і «відчутних зобов’язань» у цій сфері. США налаштовані на «серйозну і стійку» дипломатичну роботу з метою врегулювання проблеми ядерних розробок КНДР, запевняє Байден.

 

Перед Байденом виступив генсек ООН Антоніу Гутерреш, який заявив, що людство за всю свою історію ніколи не було в такій небезпеці, як зараз.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.