Байден доручив врегулювати війну в Афганістані

Президент США Джо Байден

Таліби почали масштабний наступ в Афганістані, після того як США і їхні союзники почали виводити з республіки війська.

 

Президент США Джо Байден доручив держсекретареві Ентоні Блінкену посприяти президенту Афганістану Ашрафу Гані і домогтися політичного врегулювання військового конфлікту в цій країні. Відповідну заяву в суботу, 14 серпня, опубліковано на сайті Білого дому.

 

«Я доручив державному секретарю підтримати президента Гані та інших афганських лідерів в їхньому прагненні запобігти подальшому кровопролиттю і домогтися політичного врегулювання», — сказано в заяві.

 

У документі говориться, що секретар Блінкен буде взаємодіяти з ключовими регіональними зацікавленими сторонами.

 

Президент США також попередив «Талібан», що «будь-які дії з їхнього боку в Афганістані, які ставлять під загрозу персонал США або місію там, будуть зустрінуті рішучою і сильною збройною відповіддю з боку США».

 

Він також нагадав, що перекинув п’ять тисяч  американських військових в Афганістан для «організованого і безпечного» скорочення американського та союзного персоналу в Афганістані.

 

Відомо, що Байден призначив посла Трейсі Джейкобсона відповідальним за всі зусилля уряду з обробки, транспортування і переселення афганських здобувачів спеціальної імміграційної візи та інших афганських союзників.

 

«Ми щиро співчуваємо хоробрим афганським чоловікам і жінкам, які зараз знаходяться в небезпеці. Ми працюємо над евакуацією тисяч тих, хто допомагав нашій справі і їхнім сім’ям», — заявив американський лідер.

 

Нагадаємо, в Афганістані таліби на сьогоднішній момент контролюють майже 90% території країни.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.