Армія Асада застосувала хлор у місті Серакіб - ОЗХЗ

Фото: Анадолу Місто Серакіб перейшло під контроль сил Башара Асада в лютому 2020 року

Над містом Серакіб вибухнув балон з хлором. Речовина розсіялася над великою територією, внаслідок чого постраждало 12 осіб.

 

ВПС Сирії скинули в лютому 2018 року бомбу з хлором на утримуване озброєною опозицією місто Серакіб у провінції Ідліб. Про це йдеться у звіті Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), опублікованому в понеділок, 12 квітня.

 

 

«Є вагомі підстави вважати, що 4 лютого 2018 року вертоліт ВПС Сирії завдав удар по східній частині міста Серакіб, скинувши принаймні один балон з хлором. Цей балон вибухнув і розсіяв хлор над великою територією, внаслідок чого постраждало 12 осіб», — йдеться в доповіді.

 

Зазначено, що ніхто не загинув, проте у людей спостерігалися симптоми отруєння хімічною речовиною, такі як нудота, подразнення слизової оболонки очей, утруднення дихання, кашель і хрип.

 

Висновки ОЗХЗ ґрунтуються на різних доказах, у тому числі інтерв’ю з людьми, які перебували в районі інциденту, аналізах зразків грунту, медичних даних, супутникових зображеннях. Крім того, експерти використовували у своїй роботі доповідь Місії зі встановлення фактів застосування хімічної зброї в Сирії.

 

Нагадаємо, минулого тижня в Сирії під час обстрілу загинули п’ять осіб і шість були поранені. Тоді російські військові заявили, що артобстріл нібито вівся з території районів, підконтрольних ЗС Туреччини.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.