Антивакцинатори були завжди. Історія тягнеться з 18 століття

Не всі люди довіряли вакцинам, попри доведену ефективність, ще з 18 століття

Протестанти були великими противниками вакцинації і швидше, ніж католики, схильні були вважати, що зміна долі порушує божественну волю.

 

Незважаючи на доведену ефективність вакцин проти коронавірусу, у світі все одно популярні ідеї антивакцинаторів. Насправді опір вакцинам існує з кінця XVIII століття. Тоді в англійського хірурга Едварда Дженнера виникла ідея щеплення безпечним для людини вірусом коров’ячої віспи, і вже у той час ця ідея викликала стурбованість. Деякі люди побоювалися, що природа нашого виду може змінитися. У пресі стали з’являтися сатиричні малюнки із зображенням чоловіків, які частково перетворюються на биків. Те саме явище спостерігається сьогодні з людьми, які думають, що мРНК вакцина від коронавірусу може змінювати геном.

 

Священики-вакцинатори

 

Протестанти були великими противниками вакцинації і швидше, ніж католики, схильні були вважати, що зміна долі порушує божественну волю. У католицьких країнах вакцинація сприймалася краще. У південній Італії, наприклад, священики були одними з основних прихильників вакцинації, і своїми проповідями і пастирськими візитами вони готували ґрунт для приходу вакцинаторів.

 

У ту пору інтелектуальний авторитет користувався великою довірою, і преса транслювала публікації лікарів. Однак серед останніх були й противники вакцинації. Сьогодні деякі лікарі, які є послідовниками альтернативної медицини, виступають проти щеплень, тоді як противники з лав лікарського персоналу того часу керувалися умовним корпоративістським рефлексом. Вакцинацію могли проводити фармацевти, хірурги-перукарі і навіть священики. І тому деякі лікарі з невдоволенням дивилися на те, як представники некваліфікованих професій наступають їм на п’яти. Але перш за все переконували всіх докази ефективності вакцин: люди стали менше помирати.

 

Після щеплення від віспи тривалість життя збільшилася на 15 років. У XX столітті завдяки іншим вакцинам і антибіотикам вона збільшилася вдвічі: в 1880 році середня тривалість життя в Європі становила 35-37 років, у 1980 році — 70 років, а сьогодні — 82 роки. На війнах люди більше помирали від хвороб, ніж у бою. Наполеонівська армія в Росії була знищена тифом.

 

Міжнародний рух

 

У кінці XIX століття у Великобританії і США виник міжнародний рух проти обов’язкової вакцинації. Традиційно ліберальна Британська імперія була змушена скасувати цю обов’язковість, у той час як більш етатистські Франція або Італія зробили щеплення від віспи обов’язковим. До цього дня спостерігається, що в цих країнах менше проблем з впровадженням вакцини проти коронавірусу в багатьох сферах діяльності.

 

Між сьогоднішніми і вчорашніми антивакцинаторами по суті немає ніякої різниці. Вони спираються на вірування, що не мають наукового підґрунтя, на ідеології або відверті теорії змови, такі як впевненість у тому, що вакцина є інструментом для встановлення санітарної диктатури. Потреба у віруваннях є антропологічною очевидністю, що мала свій аналог в усі епохи. Незалежно від того, чи був об’єкт вірування релігією або ідеологією. З підвищенням освітнього рівня і посиленням секуляризації держави некритичні вірування відступили, але вони все ще існують. Новим є те, з якою швидкістю завдяки новим технологіям вони сьогодні поширюються і набирають прихильників.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.