Сонячні батареї: ціна, види, окупність, Syenergy.com.ua

Сонячні батареї: ціна, види, окупність, Syenergy.com.ua

Американська торгова палата (АТП) закликала Україну терміново ввести в дію законопроєкт №4151, яким пропонується випуск облігацій внутрішньої державної позики для виплати боргу виробникам зеленої енергії, говориться на сайті.
«Наші члени вважають, що прийняття законопроекту №4151 про внесення змін до Закону «Про державний бюджет на 2020 рік», спрямований на підтримку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел енергії, може допомогти виконанню зобов’язань держави та підтримати розрахунки з виробниками ВДЕ шляхом зменшення наявного боргу та запобігання його подальшому накопиченню», — говориться в заяві.
Згідно з повідомленням, забезпечуючи випуск державних облігацій, як частина інструментів, передбачених Законом № 810-IX, законопроект дозволить виробникам ВДЕ надавати своєчасні платежі українським державним банкам та міжнародним фінансовим установам за їхніми кредитними договорами.
«Ми сподіваємось, що Міністерство фінансів та Міністерство енергетики співпрацюватимуть з Бюджетним комітетом Парламенту для визначення відповідної суми випуску облігацій, достатньої для покриття 40% накопиченого боргу та забезпечення 100% поточних платежів виробникам відновлюваних джерел енергії (ВДЕ виробників) за серпень-грудень 2020 року», — додають в АТП.
Представництво американського бізнесу зазначає, що інвестори в зелену енергетику виконали свої зобов’язання – пішли на зниження зеленого тарифу з 1 серпня 2020 року, але уряд своїх обов’язків згідно чинного законодавства не виконує.
Раніше депутати фракції «Слуга народу» зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» (№4151), яким пропонується випустити ОВДП на 19,6 мільярдів для погашення в четвертому кварталі 2020 року боргу перед виробниками «зеленої» енергетики. Такий варіант обраний для того, щоб не підвищувати ціну на електроенергію для населення.
Голова Комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус в інтерв’ю виданню Ліга.Бізнес заявив, що підтримує випуск ОВДП для погашення боргів на ринку електроенергії, в т.ч. перед інвесторами в «зелену» енергетику, оскільки особисто заклав ці норми в чинному законі.
Разом з тим, провідні асоціації ВДЕ заявили, що уряд порушує Меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії та не виконує зобов’язання щодо погашення боргів перед ними. Крім того, вони зазначили, що більшість інвесторів у ВДЕ з листопада 2020 року прискорять підготовку до міжнародного арбітражу проти уряду України з-за тиску банків, які вимагають своєчасних розрахунків за надані кредити.
За інформацією партнера міжнародної юридичної фірми Dentons Максима Сисоєва, інвестори у проекти «зеленої» енергетики готуються до подання групових позовів проти України для захисту своїх прав.
За даними з судових реєстрів, вже понад 50 невеликих компаній, які інвестували в будівництво об’єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП «Гарантований покупець», щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 630 млн грн.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.